Radote klaidą svetainėje?
2018-05-25
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014877444
Mero pavedimai
0000526138
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Dešimtą kartą Vilniaus rotušėje susitiko beveik pusė tūkstančio būsimų mamų


Tradiciškai gegužės mėnesį vykstančio nėštukių renginio metu  Vilniaus Rotušės Didžioji salė  būna sausakimša – čia susirenka iki pusės tūkstančio būsimų mamyčių, kurios bendrauja, dalinasi įspūdžiais, sveikatos ypatumais, ateities planais. 

„Kūdikio laukimas – ypatinga, net stebuklinga būsena – kai kalbiesi su būsimu vaiku ir stengiesi sudėti visą, kas geriausia šiame pasaulyje, žinoma, tavyje", – sako viena pagrindinių renginio iniciatorių, 3 vaikų mama Agnė Zuokienė, – „Į optimizmo ir vilties kupiną šventę Rotušėje kasmet susirenkančios besilaukiančios moterys nebijo iššūkių, tiki savo, savo šeimos bei Lietuvos ateitimi”.

„Labai džiaugiuosi Jūsų švente, sveikinu su Motinos diena ir motinystės švente. Noriu jums padėkoti. Jūs šiuo žingsniu tampat Dievo bendradarbės pasaulio kūrimo procese. Kurkite tą aplinką, kurioje  jūsų vaikai susitinka su pasauliu, su meile ir su Dievu. Ta bendrystė, kurią jūs sukuriate šeimoje, yra jūsų brangiausias turtas“, – palaimindamas besilaukiančias mamas, sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Pasak A. Zuokienės, apie pusė šimto  dalyvavo antrą kartą, penkios – trečiąjį kartą. Dviejų mamyčių laukiamas būsimas vaikelis bus jau penktas šeimoje, penkių – ketvirtas,  dvi mamos laukiasi dvynukų.

Šis kasmetinis gražiausių pavasario moterų susitikimas Rotušėje tampa mamų palaikymo švente, būsimos mamos susipažįsta, bendrauja ir padeda viena kitai patarimais, padrąsinimais”, – sako Vilniaus meras A. Zuokas. 

Dešimtą kartą vykstančioje šventėje būsimoms mamoms koncertavo antrąjį kartą būsima mama Rūta Ščiogolevaitė, dainavo Deivydo Zvonkaus vadovaujamas būsimų mamų choras. Viena  jų buvo atlikta kartu su Rafailu Karpiu, kurio žmona laukiasi pirmagimio. Šventę vedė antrojo kūdikio besilaukianti Agnė Grigaliūnienė.

Rekordų agentūra „Factum“ šią analogų Lietuvoje neturinčią šventę 1999 metais įtraukė į Lietuvos rekordų knygą – kaip „masiškiausio nėščiųjų susibūrimo rekordą“.

Agnė ir Artūras Zuokai kasmet organizuoja „Nėštukių“ šventes nuo tada, kai jų šeimoje gimė trečiasis vaikas – tai yra nuo 2005 metų.

Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje gyvena daugiau nei milijonas mamų. Didžioji dauguma  –daugiau nei pusė milijono pagimdė 2 vaikus. Kasmet Lietuvoje gimsta daugiau nei 30 000 vaikų.

Pagrindiniai šventės rėmėjai UAB „Nukas”, UAB „Limedika”, UAB „Kotryna”.

 

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Už prasmingus darbus Vilniui – 100 sostinės mero padėkų
Vilniaus rotušėje – Pranciškaus Skorinos forumas
Prieš 500 metų Lietuvos intelektualas Pranciškus Skorina, Vilniaus miestiečių remiamas, pradėjo Prahoje spausdinti „Rusėniškąją Bibliją“, o po kelerių metų pirmąsias knygas išleido ir Lietuvos sostinėje. Šiandien Rotušėje vilniečiai susirinko į diskusija apie P. Skorinos darbų reikšmę
Sostinės garbės piliečiui Tomui Venclovai – vilniečių sveikinimai Rotušėje 80–mečio proga
Šįvakar miesto Rotušėje vilniečiai pasveikino savo miesto garbės pilietį profesorių Tomą Venclovą 80-mečio sukakties proga. Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo T. Venclovai už meilę ir kūrybą Vilniui.
Nuo penktadienio Vilniuje kursuos Kalėdų traukinukas (4)
Jau penktadienį, gruodžio 5 d., nuo 13 val. į Vilniaus centrines gatves ir Senamiestį išriedės išpuoštas Kalėdų traukinukas. Traukinukas šiemet vežios vilniečius ir svečius visa savaite ilgiau, nei praėjusiais metais – iki kitų metų sausio 11 d.
Pasveikinti geriausi Vilniaus abiturientai
"Kino pavasaris" svečių pagerbimas
Ant Rotušės sienos atidengta lenta primins, kad Vilnius buvo 2009 m. Europos kultūros sostine
Vilniaus rotušės sienoje atidengta lenta, skirta „Vilniui – Europos kultūros sostinei 2009“ atminti, kuri vilniečiams ir miesto svečiams primins: Vilniuje buvo surengta 1500 renginių, juose apsilankė 1,5 mln. žmonių, atidarymo renginiuose dalyvavo per 200 tūkst. vilniečių ir miesto svečių, vien atidarymo renginiuose apsilankė daugiau nei 200 tūkst. Lt.
Vilniaus rotušėje - šventinis Klaipėdos muzikos žvaigždžių ir žvaigždučių koncertas
Spalio 29 d., antradienį, 17 val. Vilniaus rotušėje vyks šventinis „Muzikos žvaigždžių ir žvaigždučių“ koncertas-susitikimas su Klaipėdos miesto jaunaisiais muzikais ir svečiais-kraštiečiais.
Atgal
Pergalė prieš ilgai vešėjusį godumą – žemė palei Nerį grįžo vilniečiams

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277