Radote klaidą svetainėje?
2018-04-20
Paieška
Lietuvių Lietuvių Polski Polski English English Русский Русский
Svetainės žemėlapis Neįgaliesiems


Statistika
Aptarnauta interesantų
0014344884
Mero pavedimai
0000507418
Suteikta e. paslaugų
0000000000

Dovana Vilniui

Vilniaus ženklas

 

Vilniuje atsiras naujas interaktyvus Mokslo centras


nuotr. Sauliaus Žiūros

Šiandien savivaldybėje pasirašytas ketinimų protokolas steigti naują Mokslo centrą Vilniuje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su Mokslo centro steigimo iniciatyvine grupe – universitetų, verslo, pramoninkų, lazerių asociacijų atstovais – aptarti jo idėją, koncepciją ir išskirtinumą.

„Subūrėme šviesiausias ir stipriausias mokslo ir inovatyvaus verslo pajėgas, kad Vilniuje atsirastų išskirtinis Lietuvoje, interaktyvus mokslo, technikos, edukacijos centras, kuris nebus vien mokslo pasiekimų muziejus, bet ir išskirtinė erdvė vaikams ateiti ir kurti, eksperimentuoti, pačiupinėti modernų mokslą, kuris sužadintų fantaziją, smalsumą“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kol vaikai ir jaunimas interaktyviame mokslo ir technologijų centre tyrinėtų, patirtų atradimo džiaugsmą, juos atlydėję tėvai, mokytojai taip pat turėtų ką veikti: susipažintų su žmonijos atradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, centras galėtų tapti puikia erdvė mokytojams tobulintis, rengti seminarus. Mokslo muziejaus iniciatyvinė grupė sutarė, kad modernaus centro kryptis bus parodyti ateitį, o ne praeitį.

Sostinės meras įsitikinęs, kad Vilnius yra geriausia vieta atsirasti tokiam svarbiam visai Lietuvai objektui ir traukos centrui. Konkreti vieta muziejui Vilniuje dar neparinkta, pirmiausiai buriamoje darbo grupėje bus išsigryninti svarbiausi kriterijai, kurie padės ieškant geriausios vietos Mokslo centrui: artumas nuo centro ir mokslo įstaigų, patogus privažiavimas viešuoju transportu, galimybės sustoti iš visos Lietuvos atvyksiantiems moksleivių ekskursijų autobusams ir kiti.

Lietuvos mokslų akademija yra parengusi ir išleidusi galimybių studiją „Mokslo muziejus (centras) Lietuvoje“ 

Per artimiausią mėnesį darbo grupė ketina išgryninti Mokslo centro koncepciją, o vėliau spręsti projekto finansavimo ir vietos klausimus. Norima pasitelkti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę. Projektą inicijavusios Švietimo ir mokslo ministerijos teigimu, naujas mokslo centras duris atvertų 2018-2019 metais. 

Ketinimų protokolą įsteigti Mokslo centrą Vilniuje šiandien pasirašė Vilniaus meras R. Šimašius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Prorektorius Antanas Čenys, Asociacijos „Santaros slėnis“ Prof. Vladas Bumelis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Linpra“ direktorius Gintaras Vilda, Vilniaus universiteto Mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, Prof. Algis Piskarskas ir kiti.

 

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

FacebookTwitter Spausdinti
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
 
Taip pat skaitykite:
Sparčiausiai augančio Pilaitės rajono laukia daug teigiamų pokyčių (5)
Sostinės meras Remigijus Šimašius šįvakar susitiko su Pilaitės seniūnijos bendruomene ir kalbėjo apie vieno greičiausiai augančių sostinės rajono perspektyvas bei gyventojų įsitraukimą į aplinkos gerinimą, kuriuos gali padaryti kiekvienas.
Sostinės meras rugsėjo 1-ąją studentams linkėjo meilės miestui ir universitetui
Šiandien Vilniaus Gedimino prospektą nuspalvino ypatinga šventinė Rugsėjo 1-osios eisena, kurią vainikavo iškilminga mokslo metų pradžios šventė VU Didžiajame kieme.
Per 6 savaites senjorams sostinės kavinėse padovanota 9 000 kavos puodelių
Baigėsi rekordiniais rezultatais maloniai nustebinusi 16-oji gerumo akcija senjorams „Susitikim prie kavos puodelio“. Nemokama kava ir arbata senjorus šešias savaites vaišino net 71 įstaiga, padovanojusi senoliams net 9 tūkst. kavos puodelių.
Vaikų globos namų pertvarka Vilniuje: vaikai kuriasi šeimai artimoje aplinkoje (1)
Vilnius – pirmasis miestas Lietuvoje, ėmęsis pertvarkyti vaikų globos namus, kurdamas globotiniams šeimai artimą gyvenamąją aplinką.
Draugiškas Vilnius: išrinktos svetingiausios sostinės įmonės
Jau devintus metus vilniečiai ir miesto svečiai renka sostinės svetingiausius – viešbutį, restoraną, kavinę, muzikinį klubą, barą, muziejų, galeriją, krautuvėlę, gidą, turizmo agentūrą bei svetingiausius sostinės įstaigų darbuotojus. Šiandien Vilniaus rotušėje vykusiame „Vilniaus svetingumas 2016 apdovanojimų renginyje Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino šių metų svetingiausius.
Sostinės Taryba pasirašė rezoliuciją dėl netinkamo viešojo transporto lengvatų paskirstymo (1)
Vilniaus Taryba pasirašė Lietuvos Liberalų sąjūdžio frakcijos inicijuotą rezoliuciją, kuria įpareigos savivaldybę kreiptis į Seimą dėl netikslingo ir nesąžiningo lėšų paskirstymo Vilniaus viešojo transporto keleivių lengvatų kompensavimui. 2016 metais savivaldybė viešojo transporto keleivių kompensacijoms turėjo skirti 21 mln. eurų, tačiau papildomų lėšų joms apmokėti valstybė skyrė tik 7,9 mln. eurų, o likusią sumą savivaldybe turėjo padengti pati.
Draugiškumo ženklas Vilniaus karaimams – meninis gatvės akcentas karaimų kalba
Tolerantiškas ir atviras Vilnius šiandien pasipuošė dar vienu draugiškumo simboliu – sostinės Žvėryno Karaimų gatvėje atidengtas gatvės puošybos elementas karaimų kalba.
Vilnius atsisuka į rajonus: meras Vilkpėdės gyventojams pristatė gyvenamosios aplinkos gerinimo programą
Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su aktyviausiais Vilkpėdės gyventojais – jiems papasakojo apie jau įgyvendintus darbus ir dar planuojamus pokyčius Vilkpėdės seniūnijoje, o bendruomenė merui išsakė savo lūkesčius bei problemas, su kuriomis dažniausiai susiduria gyventojai.
Vilniuje duris atvėrė pasaulinis startuolių tinklas „Rise“
Vilnius prisijungė prie 6 pasaulio miestų, kuriuose veikia tarptautinis finansinių technologijų startuolius vienijantis „Rise“ tinklas. Nuo šiandien „Barclays“ įkurtoje „Rise Vilnius“ bendradarbystės erdvėje (angl. hub) dirbs, kurs ir virtualaus pasaulinio tinklo privalumais naudosis 10 regiono startuolių.
Vilniuje statomas naujas modernus logistikos centras
Vilniuje pradėtas statyti modernus 10 mln. eurų vertės logistikos kompleksas. Tai bendras Lietuvos, Vokietijos ir Norvegijos projektas.
Atgal
Patogus Vilnius: tiesiama 20 km naujų šaligatvių, dar 16 km remontuojami

Evangelijos komentaras
 
 
Daugiau naujienų
rss
vilnius.lt Twitter
e.vicemeras@vilnius.lt
Facebook
trumpasis informacijos numeris 1664

Psichologinės pagalbos telefonai:
Vilties linija  116 123
Vaikų linija  116 111
Jaunimo linija  8 800 28888
Moterų linija  8 800 66366
Linija DOVERIJA  8 800 77277